Informace o nás

Spolek T.J. Mladějovice byl založen v roce 2016. Jeho historie začíná již v roce 1945. Prioritním zájmem spolku je výchova a vedení dětí k aktivnímu pojetí života. Zároveň také obohacovat kulturní dění v obci nejen pravidelnými fotbalovými zápasy, ale také kutlurními akcemi.

Členská základna

  • Členem se může stát fyzická osoba na základě doručení písemné přihlášky výboru spolku (vzor ke stažení ZDE).
  • Výbor dle stanov spolku má 30 dní na posouzení žádosti a zároveň má právo na zamítnutí žádosti.
  • Seznam členů je neveřejný.
  • Členství zaniká dobrovolným vystoupením člena dnem doručení oznámení o ukončení členství výboru spolku (vzor ke stažení ZDE) nebo nezaplacením poplatku ve lhůtě stanovené členskou schůzí.
Více informací najdete ve Stanovách spolku.

Sportovní současnost

V současné ročníku má spolek pouze družstvo mužů.

MUŽI - IV. TŘÍDA

Letošním cílem pro družstvo mužů je umístění do pátého místa a postup v sezóně 2020/21. Trenérskou funkci zastávají pan Radovan Fencl a Vlastimil Rotter.

Historie klubu

        Přesné datum založení SK Mladějovice neuvádí žádný dostupný zdroj. Ví se jen, že to bylo na přelomu let 1945/46 a u zrodu stál J. Vaňák, M. Šipula, M. Medvěd, B. Kastner, Abrahám, A. Hovorka, M. Hora, J. Motal, J. Grojza, A. Axmann a O. Kouřil. Dva roky hrály Mladějovice ve III. třídě, ale v roce 1949 činnost ustala. Po dvouleté pauze, již jako oddíl kopané Sokola Mladějovice, pokračují v bojích ve IV. třídě. V roce 1967 končí na 7. místě skupiny a do dalšího ročníku jež nenastupují.

        Teprve v roce 1974 došlo k zásadní obnově organizované kopané. Stalo se tak především nadšením funkcionářů J. Bendla, M. Balinta, Ing. A. Vidláře, J. Kristka, Z. Šenka a dalších. Nejprve bylo založeno družstvo žáků a brzy se dostavily první úspěchy. V roce 1976 vyhráli žáci svou skupinu a postoupili do okresního přeboru. Za zmínku stojí jejich konečné skóre, kterého žáci dosáhli - 101:10. V té době bylo také obnoveno družstvo mužů.

        V roce 1982 se vrátil do Mladějovic B. Pospíšil starší, který začal trénovat družstvo mužů. Postupně posílil kádr a družstvo každým rokem stoupalo do vyšší soutěže. V roce 1985 do okresního přeboru, což byl historický úspěch mladějovické kopané. V té době dorostla řada žáků do dorosteneckého věku a tak bylo stanoveno i družstvo dorostenců. Muži se naopak potýkali s nedostatkem borců, což mělo za následek sestup z OP v roce 1987. O rok později přišel do Mladějovic nový trenér žáků S. Vyroubal, který během několika let vychoval pro mladějovický fotbal řadu kvalitních hráčů. V témže roce došlo ke zvolení nového výboru - M. Axmann (předseda), S. Vyroubal (místopředseda a trenér mládeže), V. Langmaier starší (pokladník), později Ing. M. Šuba, I. Šuba (jednatel), L. Šuba (trenér dorostu a hospodář), J. Šiška, L. Kořístka, J. Hradil, J. Kristek (trenér mužů), Ing. Z. Jurča (trenér dorostu). Toto vedené kladlo maximální důraz na výchovu mládeže, aby nebyl oddíl v budoucnu závislý na hráčích z jiných oddílů.

        Systematická práce s mládeží přinesla ovoce koncem devadesátých let. S příchodem B. Pospíšila ml., V. Langmaiera ml., L Bartoše a I. Šuby se zlepšila výkonnost i chování žáků. Muži po deseti letech postoupily v roce 1998 do II. třídy. V rámci vzniku nových krajů a reorganizace fotbalových soutěží, postoupilo mužstvo mužů v roce 2002 do 1. B třídy krajské soutěže, kde se v prvním roce umístilo na osmém místě. Po ročníku 2003/04 krajské soutěže sestoupilo mužstvo mužů zpět do okresního přeboru. V nynější době se podařilo znovu zacelit mezery v týmu a stabilizovat kádr. V sezóně 2008/09 přišel opět sestup do IV. "pralesní" třídy.

Umístění týmu mužů 1980-2020

Autor: Radim Pospíšil
Zdroj dat: OFS Olomouc, www.ofso.cz

Vyhledávání

Vytvořil Lukáš Jemelík © 2011-16 Všechna práva vyhrazena.